Opony rowerowe 29 duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego typu samochodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że by móc radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go właściwie przygotować. Dużo osób jednakże nie stosuje identycznej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony rowerowe duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, zatem lista prac, jakie musimy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego należałoby spowodować detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To bazowa lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower od początku do końca umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT