restauracja włoska Bianca w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, które daje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT